ЕВОЛЮЦІЯ АВТОМОБІЛЬНИХ ПАРФУМІВ І АРОМАТИЗАТОРІВ ПОВІТРЯ
Еволюція автомобільних парфумів. Автомобільний ароматизатор повітря – аксесуар, який у якийсь момент свого життя придбає практично кожен автовласник. Фактично більшість власників придбають автомобільний ароматизатор повітря практично відразу після отримання автомобіля. Це пов’язано з тим, що салон автомобіля повністю закритий і якщо в салон потраплять якісь запахи, ймовірність того, що вони підуть без втручання, практично відсутня.
Раніше єдиним доступним типом ароматизатором повітря були картонні підвісні освіжувачі повітря, які можна було прикріпити до дзеркала заднього виду. Цей тип автомобільних освіжувачів повітря поступився місцем більш просунутим і ефективним виробам, які змінили способи боротьби з неприємними запахами в автомобілях.
Типи автомобільних парфумів і ароматизаторів повітря
1. ПІДВІСНІ КАРТОННІ АРОМАТИЗАТОРИ ПОВІТРЯ
Цей тип ароматизаторів повітря для автомобілів, мабуть, найвідоміший, оскільки його практично неможливо не помітити, сідаючи у машину. Найчастіше їх можна побачити у таксі, оскільки зазвичай це найдешевші освіжувачі повітря на ринку. По суті це шматочки ароматизованого картону, призначені для постійного поширення ароматів в салоні. Це найдоступніший вид освіжувача повітря, який можна купити, але він далеко не найефективніший. Термін дії аромату у середньому до 30 днів. Ще одна проблема з ароматизатором повітря цього типу полягає в тому, що він висить перед лобовим склом та закриває огляд водіям.
2. АЕРОЗОЛЬНІ ТА СПРЕЇ АРОМАТИЗАТОРИ ПОВІТРЯ
Думайте про це як про дезодорант для вашого автомобіля. Вперше вони були представлені у 1948 році. Тоді використовували цю технологію для поширення інсектицидів, а пізніше новаторам вдалося адаптувати аерозольну технологію до виробництва хлорфторвуглецевого (ХФУ) палива, яке виділяло в повітря ароматичний туман. Цей туман мав здатність накопичуватися навколо і маскувати будь-які неприємні запахи навколо себе. Цей тип автомобільних освіжувачів повітря, як і раніше, популярний сьогодні, але він далеко не такий зручний і ефективний, як нові продукти. Це пов’язано з тим, що ці освіжувачі повітря не працюють автоматично та потребують постійного ручного керування, щоб залишатися ефективними.
3. АРОМАТИЗАТОРИ ПОВІТРЯ З ВЕНТИЛЯЦІЙНИМИ ЗАТИСКАЧАМИ
Цей стиль ароматизатори повітря можна знайти в декількох різних варіантах, які випливають з однієї і тієї ж ідеї. Ароматизатори із затискачами для вентиляційних отворів були розроблені таким чином, щоб прикріплюватись безпосередньо до вентиляційного отвору обдуву салону автомобіля. Повітря, що дме із системи кондиціювання автомобіля, проходить через освіжувач повітря, створюючи постійний потік аромату. Вони дуже ефективні при маскуванні неприємних запахів, але працюють тільки при включеному вентиляторі кондиціонера. Варіанти включають липкий гель, вентиляційну паличку та ароматизатори повітря з олійним ґнотом.
4. АРОМАТИЗАТОРИ ГЕЛЕВІ У КОНТЕЙНЕРІ
На відміну від вентиляційних затискачів, гелеві ароматизатори повітря в салоні мають форму контейнера, що закривається. Верхню частину контейнера можна регулювати, щоб збільшити або зменшити кількість аромату, що розповсюджується в салон. У більшості випадків вони призначені для розміщення в підсклянниках, але їх можна розмістити практично будь-де.
5. АРОМАТИЗАТОРИ З РІДИНОЮ У ФЛАКОНІ
Цей тип підвісних ароматизаторів останнім часом набирає популярності. Принцип дії у цих ароматизаторів чимось нагадує роботу аромадифузора. У міру відкриття кришечки аромат поширюється по всьому салону. Ці освіжувачі повітря, як і картонні, можна повісити на дзеркало заднього виду або в будь-якому зручному місці. Умільці, після того, як рідина повністю закінчиться, зазвичай флакон не викидають, а роблять ароматизатори власного виготовлення, застосовуючи різні ароматичні ефірні олії.

АРОМАТИЧНІ ПОДОРОЖІ: ЯК ВИКОРИСТОВУВАТИ ЕФІРНІ ОЛІЇ ДЛЯ АРОМАТИЗАЦІЇ ПОВІТРЯ В АВТОМОБІЛІ?
Ароматерапія або ароматична терапія – це добре вивчена практика, яка використовується для покращення здоров’я та способу життя. У медицині ароматерапія використовується для лікування тривоги та депресії, а в кулінарії ефірні олії використовуються як ароматизатори та консерванти. У цій статті ми розглянемо використання ефірних олій для ароматизації повітря в автомобілі, щоб знати, як правильно їх використовувати.
1. ЕФІРНЕ ОЛІЯ ЛАВАНДИ
Ефірна олія лаванди має квітковий, солодкий аромат із відтінками камфори. Лаванда, яку зазвичай називають Lavandula angustifolia, використовується в ароматерапії через її заспокійливий аромат. Запах лаванди має природні заспокійливі властивості. Воно також дозволяє вам зосередитися на поточній задачі або занятті, як і будь-яке інше ароматичне масло. Однак він не залишає стійкого аромату, як решта аналогів.
2. ЕФІРНЕ ОЛІЯ ЕВКАЛІПТУ
Ефірна олія евкаліпта має м’ятний аромат із цитрусовими нотками. Його широко використовують в ароматерапії через його якість, що піднімають настрій, оскільки вважається, що цей аромат знімає стрес і депресію, особливо ті, які пов’язані з болем.
3. ЕФІРНЕ ОЛІЯ ПЕРЕЧНОЇ М’ЯТИ
Ефірне масло м’яти перцевої має м’ятний пряний запах і використовується в ароматерапії як міорелаксанту, оскільки воно стимулює систему кровообігу. Цей аромат також має антибактеріальні та протигрибкові властивості, тому ви можете використовувати його для чищення або дезодорації автомобіля.
4. ЕФІРНЕ ОЛІЯ ЛИМОНУ
Ефірна олія лимона має бадьорий цитрусовий аромат з відтінком квітів та трав. Його використовують в ароматерапії, щоб підвищити ясність розуму та допомогти подолати втому.
5. ЕФІРНЕ ОЛІЯ ВАНІЛІ
Ваніль – це екстракт, що солодко пахне, пахне сумішшю вершків і стручків ванілі. Його отримують з плодів стручка ванілі, орхідеї, що росте в Мексиці, з м’ясистим зеленим листям, жовтими або білими трубчастими квітками і чорним насінням. Аромат приємний та теплий, має легкий мускусний запах.
6. ЕФІРНЕ ОЛІЯ БЕРГАМОТА
Ефірна олія бергамота має аромат апельсина з відтінком квіткових нот. Олію одержують із плодів бергамотового дерева (Citrus aurantium subsp. amara), яке росте у теплих прибережних регіонах Середземномор’я, Азії та Африки. Цитрусова олія, витягнута зі шкірки апельсина бергамота, має кисло-солодкий запах.
7. ЕФІРНЕ ОЛІЯ ПАЛЬМАРОЗИ
Ефірна олія пальмарози має легкий трав’яний, трохи квітковий аромат з деревними відтінками. Він добре відомий своїм позитивним впливом на розум, що робить його ідеальним для використання в аромотерапії. Його підбадьорливий аромат допоможе вам подолати втому або стрес після довгого робочого дня.
8. ЕФІРНЕ ОЛІЯ ЧАЙНОГО ДЕРЕВА
Ефірна олія чайного дерева має різкий землистий запах і має антибактеріальні, протигрибкові та противірусні властивості. Олія видобувається з листя дерева Melaleuca alternifolia, що росте в Австралії. Його часто використовують в ароматерапії для лікування інфекцій через його антисептичні властивості.